Categories: Актуальне

Що означає бути кваліфікованою людиною?

Розберемося із основним поняттям і головним завданням Неопросвіти.

Отже, кваліфікована людина! Що це за фрукт такий і для чого я його вигадав?

Чим не є кваліфікована людина

Коли ми вживаємо слово “кваліфікація”, напевне, ми зразу думаємо про освіту.

Зі школи ми отримуємо базову грамотність. Після чого ми її розвиваємо уже за певною спеціальністю у вищих навчальних закладах. І отримуємо кваліфікацію до якоїсь сфери діяльності. Ми маємо кваліфікованого слюсаря, кваліфікованого філолога, кваліфікованого програміста і так далі.

Але освіта оминає увагою основні світоглядні уявлення, про що йшлося у минулому відео. І його буже бажано переглянути.

Крім того освіта дуже мало дбає про навички та досвід, щоб виконувати певні дії.

Перебуваючи в сучасному інформаційному просторі, стежачи за найпопулярнішими трендами, припускаю, що ви також мали подумати, що кваліфікована людина має бути гарно особисто розвинутою та психологічно здоровою. Зараз є безліч книжок, курсів і та будь-яких інших освітніх практик, присвячених тому, як цього досягнути.

Зараз люди чи не найбільше переймаються тим, як “зробити з себе самого”, точніше “зробити себе самого”, хоча останнє ще більш незрозуміле, бо як можна зробити “себе самого” без допомоги батьків…

Новітні тенденції та модні течії самовдосконалення вчать нас, як увійти в стан потоку, перебувати в ресурі, правильно засилати запити Всесвіту і отримувати інсайти. А також розкладати карти бажання, візуалізувати свої цілі. Тож, сподіваюся, що ви вже вмієте брати відповідльність за своє життя і навчилися відстоювати свої особисті кордони. Напевне, ви пройшли кілька надзвичайно корисних марафонів із оздоровлення і продуктивності…

Думаю, ви зрозуміли про що я. Не зважайте на мою іронію, нічого шкідливого в цьому не бачу, якщо звичайно не надто цим фанатіти. Але всі подібні тренінги націлені на особистісний розвиток і не дають відповіді на питання, якого ж президента обрати?

Передісторія

Для невеличкої передісторії хочу розповісти, як я дойшов до поняття: “кваліфікована людина”.

Коли я думав про найгостріші суспільні проблеми, які стосуються найширших світоглядних питань і які не розв’язує наша сучасна освіта. То спочатку, мені здавалося, що треба говорити про грамотність громадянина. Тому що, саме у сфері соціальної взаємодії у нас найбільші, як на мене проблеми. Люди дуже погано розуміють, як відбуваються найважливіші процеси у суспільстві, і що треба усвідомлювати та знати, щоб співвідносити їх з собою і робити правильні висновки. Ці думки зароджувалися в процесі останнього Майдану, тому ще одним варіантом назви було: “як бути грамотним громадянином чи навіть грамотним українцем”.

Але чим далі я думав про цю тематику, тим очевиднішим ставало, що питання значно ширше і єдиним суспільним зрізом не вичерпується. Неможливо розглядати суспільні проблеми без культури. Якщо ми хочемо отримати, так би мовити, повноцінного громадянина справжнього народу, який був на Майдані, то нам необхідно додати до політичної грамотності ще й культурність, причому починати треба якраз із останнього.

Моє уявлення про кваліфіковану людину – це більше про культурний рівень, ніж про розвиток своє особистості.

Рівні грамотності людини (класифікація)

Щоб систематизувати кваліфікацію людини, я виділив 3 етапи.

Перший найпростіший і найбазовіший – просто бути людиною.

Для того щоб відрізнятися від мавп та інших тварин нам необхідно до віку п’яти років засвоїти дуже багато знань. Найголовшіне мову та моделі соціальної поведінки. Якщо цього не відбувається – людина залишається твариною. Як кажуть науковці, до 5 років людина засвоєю до 85% усієї інформації, що отримує за життя.

Окремо підкреслю те, що цю базову кваліфікацію людина не може ніяким чином отримати самостійно, для цього їй необхідне суспільство, яке передає необхідні знання та навички.

Після цього йде наступний рівень кваліфікації – грамотність.

Людство розвивалося, накопичувало знання і на певному етапі стало очевидно, що для того, щоб бути кваліфікованою людиною, в сенсі повноцінним членом суспільства просто вміти розмовляти – не достатньо. Для необхіного мінімуму додали грамотність. Це те, чим займається нинішня освіта. Обов’язковою ця кваліфікація стала лише у ХХ столітті.

Напевне, людство дозріло до 3 етапу і зараз має додатися ще й третя кваліфікація – світолгядна. Останні історичні події засвідчують, що людям просто необхідний додатковий рівень грамотності, для того, щоб захистити найбазовішу цінність для людини. Вона зазначається у всіх демократичних конститукціях – це свобода. Та й загалом вберегти людства від самознищення.

Історія ХХ ст (2 світові війни) засвідчили наскільки людство ходить по тонкому льоду і наскільки воно близьке до самознищення. Найновітніша історія показала, що всі механізми для стримання такого сценарію геть неефективні. Механізми виключно бюрократичні та владні ООН, НАТО ще якісь сооюзи… Але 7 мільярдів простих людей, до цього не мають жодного стосунку і просто не розуміють, що відбувається.

Якщо казати жартівливо, то в Україні на останніх виборах Президента провели безпрецидентне соціальне опитавання. Воно засвідчило, що 73% населення не склали іспит із того, щоб називатися кваліфікованими людьми. На той час вибрати Зеленського – було настільки очевидно неправильно.

То хто ж така кваліфікована людина?

Людина – як вид, має певні ознаки. Це соціальна тварина наділена культурою, носієм культури є не конкретна людина, а все людство разом. І от якщо ми подумаємо про конкретні ознаки нас, як виду, і будемо вважати, що отримали кваліфікацію в кожній із них – то ми і будемо кваліфікованими людьми. Знову наголошу на тому, що ключовим тут є культура, відповідно, з певною неточністю можна сказати, що квалівфікована людина – це людина з високим культурним рівнем.

То що означає бути кваліфікованою людиною?

Це означає бути особистітю наділеною певними суперсилами:

  • Наприклад, далекоглядністю – кваліфіковані люди передбачали, що після Януковича буде розруха. Звісно ж ніхто не думав про війну, але всі розуміли, що все буде дуже погано.
  • Наступна суперсила – витривалість проти пропаганди.
  • Та навіть більше – стійкість до будь-яких лохотронів, як то: комунізм, нацизм, релігійні секти чи безкоштовні лотереї та смс із повідомленням, що ви виграли мільйон, але щоб його отримати треба переслати на картку 1000 гривень.
  • А ще надзвичайно корисним для здоров’я даром не слухати всіляких: Потапів, Сердючок не кажучи вже про Кіркорових, Моргенштернів чи Рукі ввєрх.

Якщо ж бути серойзним то кваліфікована людина:

  • СвідомСвідома свого місця в суспільстві та історії, тому
  • Пердставник народу, а не стада чи натовпу
  • Свідома своїх ідеалів та суспільних ідеалів, і небайдужа до них
  • Також вона вміє аналізувати соціальні події та інформаційні повідомлення, та не ведеться на пропаганду і не здатна підтримувати тоталітарне суспільство
  • І як ви вже зрозуміли, це людина яка має розвинутий естетичний смак

Причому головне тут не індивідуальне. Я це придумав не для стовення вузького кола обраних, еліту чи ще щось таке.

Програма кваліфікованої людини – розрахована на те, щоб такими стала абсолютна більшість людей.

Уявіть собі, як може змінитися наш світ, коли більшість буде такою, як я описав вище.

Кожна людина має право на отримання добротної світоглядої бази або ж культурного рівня. Більше того, якщо ми хочемо розраховувати жити у світі свободи, братерства і краси, а не диктатури, озлобленості та невігластва – кожна людина просто зобов’язана його здобути.

Те, про що я буду говорити далі на своєму каналі, це не просто якісь думки взяті з повітря. Це підсумок роботи мене та мого батька Андрія Євгеновича Кравченка суманою протяжність років 50-ти.

Своїм завданням на даному етапі я бачу: передати світоглядну абетку та інструкцію з її використання. А от користуватися цією абеткою в щоденному житті та стати по-справжньому гідним звання кваліфікованою людиною – це вже особисте завдання кожного.

Що для цього треба знати і розуміти – будемо розбиратися далі!

Дивіться більше цікавого на youtube: NEOPROSVITA

Максим Кравченко

Recent Posts

Що спільного між Булгаковим та сучасними пропагандистами

Як тільки зачіпається питання Булгакова та його ставлення до українців, це завжди викликає скандали та…

8 місяців ago

​Ну, що ви сильно радієте від падіння рубля? Як на мене, цілком даремно

Американці незадоволені економікою в своїй країні! І це на даний момент ставить хрест на бажанні…

1 рік ago

Чому ми не помічали народ?

Ми вже знаємо, що реальний поділ суспільства — це народ і влада. Але людський світогляд…

2 роки ago

Чи потрібен кваліфікованому народу вождь? Яким має бути народ?

Людство в останні майже три тисячі років намагається дати відповідь на запитання Платона: яким має…

2 роки ago

Революційна для ЄС промова Борреля, але цього мало

Нещодавно у Брюсселі відбувається загальна зустріч послів Євросоюзу. Жозеп Боррель виступив із промовою, про яку варто…

2 роки ago

Майдан та Антимайдан

Для українців відкриття того, що існують різні народи відбулося ще під час першого Майдану. От…

2 роки ago