Ви, мабуть, здивуєтеся, але тема пісень значно важливіша, ніж, наприклад, політичних виборів чи економіка. Тому що це культура, саме вона формує наш світогляд, а вже потім цей світогляд дає нам відповіді на питання кого там обирати, які прибутики ми отримаємо і тд.
І тут виникає запитання, що ми робимо, якщо у своєму духовному споживанні використовуємо російські пісні чи літературу?
Отже, 4 пункти, чому не можна “вживати” російську культуру:
Перше
Як нам відомо зі звичайних магазинних товарів, коли ви їх вживаєте, ви підтримуєте виробника. Із музикою — те ж саме.
Вона виробляють у росії, гроші за це отримують у росії. І коли хтось на своєму Apple Music слухаєте чергову Ані Лорак чи Моргенштерна, то ця людина підтримує російських зірок, які на цьому заробляє гроші і відповідно російську економіку. Якщо це стосується вас, то знайте, що ви таким чином фінансуєте знищення вашої країни (України)!
І це стосується будь-яких культурних продуктів: книжок, сайтів, ютуб каналів, соцмереж і так далі…
Друге
Мистецький ринок небезконечний. І якщо у нас на ньому присутній російський продукт, він конкурує із нашим. Причому протягом багатьох років українського ринку можна сказати взагалі не було, був російський. Так саме у нас в Україні був російський ринок, бо нашого вітчизняного україномовного продукту було настільки мало, що ним можна було просто знехтувати!
Коли прийняли закон про мову і треба було крутити на ТБ і радіо українську музику, власники, бідкаючись, заявили, що їм не буде чого показувати. І що ж тут дивуватися, коли замовлення на український продукт не було.
Це закономіно, бо кругом на телебаченнях всі “метри” були з рашки. А україномовні, ну так… щось провінційне, другосортне. Що було яскраво видно із поведінки, скажімо, 95 кварталу…
До речі, після прийняття закону виявилося, що у нас дуже багато якісної україномовної музики. Про неї не знали не тому що її не було, а тому, що для неї не лишалося місця на ринку.
Третє
І значно важливіше, бо вже стосується не економіки, а світогляду.
Так от, споживати російську культуру значно шкідливіше, ніж російські товари, нафту чи газ. Від того, що ви зʼїсте шоколадку, вироблену в рфії, чи використаєте російський туалетний папір — ви не станете ближчим до “руского міра”. Ви не станете більш російською людиною.
Але коли ви починаєте, радше продовжуєте, споживати російську культуру, слухати і фанатіти від російських пісень, тоді ви приєднуєтеся до цього “міра”. Так, він у світогляді, у голові — не у нашому животі.
Звичайно від того, що ви будете слухати російську музику ви одразу не станете ватником та орком, але все починається з маленького кроку… Як із випивкою, все починається із невинних 100 грам, але, якщо збільшувати дозу і вчасно не спинитися, то людина неминуче перетворюється на алкоголіка.
Четверте
Крім того що ви споживаєте російське і стаєте частиною культури Мордору є ще один момент. Коли ви починаєте співати ці пісня, слухати голосно, так би мовити, “для всіх”…
Ну, “Какая разніца”, що я зараз піду співати “бєлиє рози” чи там не знаю… іншу класику типу “владімірскій централ”… Це ж “поза політикою”.
Але, що ви показуєте своїм прикладом?
Ви співаєте російських пісень, отже, ви кажете: о, вони такі класні, давайте всі будемо співати, підспівуйте, камон!
І виходить, що саме ви пропагуєте рускій мір, не Кисєльови якісь там, а ви, саме ви! (сподіваюся, що ви все ж таким не займаєтеся).
От скажіть, якого біса я взагалі мав чути цей “владімірскій централ”?!🤢 Я б із радістю зробив якусь процедуру зі своєю памʼяттю аби на віки витерти його зі своєї свідомості! 🤬
Але ж знаходилися “добрі люди”, які крутили цю дрянь кругом, так що було неможливо її не почути і не запамʼятати!
Мені здається, що війна повинна була уже навчити нас того, що не існує нічого “поза політикою”, бо ця формула лише утверджує зло.
Тому намагайтеся співвідносити те, що ви вживаєте у своєму культурному раціоні з ідеалами. Думайте про високе!
Дивіться більше цікавого на youtube: NEOPROSVITA
Як тільки зачіпається питання Булгакова та його ставлення до українців, це завжди викликає скандали та…
Американці незадоволені економікою в своїй країні! І це на даний момент ставить хрест на бажанні…
Ми вже знаємо, що реальний поділ суспільства — це народ і влада. Але людський світогляд…
Людство в останні майже три тисячі років намагається дати відповідь на запитання Платона: яким має…
Нещодавно у Брюсселі відбувається загальна зустріч послів Євросоюзу. Жозеп Боррель виступив із промовою, про яку варто…
Для українців відкриття того, що існують різні народи відбулося ще під час першого Майдану. От…