Пригадуєте до 24 лютого весь світ дотримувався призумпції невинності щодо російського народу. Ми також шукали винних у їхній владі, а серед звичайних росіян намагалися помітити простих одурених політиками людей подібних до нас самих.

Але війна змусила всіх визнати, що народ винний у скоєному на рівні з владою! Світ тільки зараз почав прозрівати, виявилося, що існують різні народи!

І я не про націоналістичні штучки, із арійським та неарійським походженням. Я про світогляд.

Відкриття відмінності народів — це не просто чергова гра філософських понять. Все значно серйозніше. Це свідчить про епохальний світоглядний злам, тисячолітнього масштабу.

Сучасне уявлення про народ — натовп

Нині народ сприймають як маса. Різницю бачать виключно в тому хто і як нею керує. Більше того, якщо позбавити цю людську масу контролю, то вона здатна тільки на “масову повідінку” позбавлену здорового глузду, стихійну та жорстоку.

Згадаємо класику протестів у найдемократичнішій країні світу, принаймні, як вона себе позиціонує — США. Всі вони неодмінно закінчуються безчинствами та мародеством. Все це якщо й має щось спільне із словом “гідність”, то лише у протилежному за змістом прояві.

Як писав колись Марк Твен в одному з оповідань: “чого і справді не вистачає вашому місту, так це гарної тюрми”. Тобто, як тільки над головами людей перестає стояти поліція, вони миттю перетворюються на зграю злочинців.

Якщо згадати масові протести у Європі то вони мало чим відрізняються, там теж усе закінчується погромами.

Як прорахувалися спецслужби

Для нашого загальнолюдського світогляду немає різниці між народами. Звісно, різниця є, але не за суттю. У сучасній картині світу ми бачимо різноманіття народів, за етнічними ознаками, за релігійними, національними, расовими і тд.

Але попри цю всю різноманітність ми їх бачимо як натовп, масу, яка поводиться однаковісінько, що в Україні, що в росії, що у Франції, Бангладеш чи Японії.

Через це спецслужби США, дуже сильно прорахувалися із оцінкою обородноздатності України педед нападом 24 лютого. Тому що вони дивилися виключно на владу, яка (на той час) ніякої довіри звісно не викликала у жодної притомної людини.

І вони геть не брали до уваги наш народ! І ці спецслужби, як і всі наші нинішні союзники були переконаними, що українці миттю з переляку здатуться, як тільки по нам почне стріляти “фтарая армія міра”.

Свій прорахунок вони публічно визнали, звітуючи президентові Байдену.

Підкреслю, що це не просто якісь там дворові експерти прорахувалися, тому що світоглядні питання — це дуже серйозно!

Ще раз наголошу, що перед війною всі розглядали сутуацію так: слабка влада у Києві, сильна влада у Москві — відповідно, в України немає шансів.

До речі, через уявлення про однаковість народу європейці серйозно покладалися на те, що санкції змусять російський народ підняти бунт проти своєї деспотичної влади.

В одному випадку народ виявився настільки сильним, що буквально штовхає владу до правильних дій. А в іншому — народ настільки слабкий, що ніяким чином навіть не думає відстоювати свої інтереси.

Отак всі дуже несподівано прорахувалися.

Як казав класик (Лесь): “як у калюжу перднули”

Але, на відміну від імпортних експертів, ми з вами все прекрасно знали й раніше, бо побачили на власні очі під час Майданів.

Про що обовʼязково продовжимо розмову згодом!

Дивіться більше цікавого на youtube: NEOPROSVITA

Максим Кравченко

Recent Posts

Що спільного між Булгаковим та сучасними пропагандистами

Як тільки зачіпається питання Булгакова та його ставлення до українців, це завжди викликає скандали та…

8 місяців ago

​Ну, що ви сильно радієте від падіння рубля? Як на мене, цілком даремно

Американці незадоволені економікою в своїй країні! І це на даний момент ставить хрест на бажанні…

1 рік ago

Чому ми не помічали народ?

Ми вже знаємо, що реальний поділ суспільства — це народ і влада. Але людський світогляд…

2 роки ago

Чи потрібен кваліфікованому народу вождь? Яким має бути народ?

Людство в останні майже три тисячі років намагається дати відповідь на запитання Платона: яким має…

2 роки ago

Революційна для ЄС промова Борреля, але цього мало

Нещодавно у Брюсселі відбувається загальна зустріч послів Євросоюзу. Жозеп Боррель виступив із промовою, про яку варто…

2 роки ago

Майдан та Антимайдан

Для українців відкриття того, що існують різні народи відбулося ще під час першого Майдану. От…

2 роки ago